Doručení zdarma u všech objednávek nad 1200 Kč!

Blahodárné účinky esenciálních olejů v péči o pleť

Dub 5, 2019 | Články

Esenciální oleje jsou přírodní zdroje s božskou vůní. Jsou to extrakty získané hlavně destilací z různých rostlin. Prospívají našemu  zdraví, přispívají k celkovému pocitu pohody a mají také velmi příznivý vliv na pokožku.

 

Kouzelná vůně

Ano, v každém esenciálním oleji je zachováno kouzlo nějaké přírodní vůně. Proto si tak dobře pamatuji svou první zkušenost s nimi. Aroma esenciální olejů mě uvolnilo a zároveň mi dodalo takovou vzpruhu,  že jsem se od nich nemohla odtrhnout. Seděla jsem na pohovce s prvními třemi lahvičkami, které jsem si koupila a znovu a znovu čichala jejich nádhernou vůni.😊

To byla moje první silná zkušenost s pocity uvolnění a vyrovnanosti, které esenciální oleje přinášejí. Od té doby se moje sbírka esenciálních olejů (dále EO) stále rozrůstá.

 

Vstřebávání esenciálních olejů

Neumím si představit, že bych nevyužila tyto úžasné vlastnosti EO ve svých zkrášlovacích prostředcích. Ještě jsem vlastně nevyrobila jediný, který by je neobsahoval. V mé praxi jsou esenciální oleje základ.

Jako výrobce přírodní kosmetiky vždy používám 100% přírodní esenciální oleje. Je klíčové používat kvalitní EO, aby jsme z nich získali to nejlepší.

Proč? Molekuly EO jsou vstřebávány vrstvami pokožky. Buď je využijí buňky kůže ke své regeneraci nebo je propustí dále do krevního oběhu. V tom případě jsou roznášeny po celém těle a pomáhají zachovávat zdravou funkci orgánů (například srdce, plic, žaludku, ledvin, jater apod.) a orgánových systémů (například oběhového, dýchacího, trávicího, nervového a hormonálního apod.)

Užitek esenciálních olejů pro pokožku

Kdykoli vyrábím svou kosmetiku, přidávám do ní esenciální oleje, abych tak ještě zlepšila její příznivé účinky na pokožku. EO totiž fantastické nejen svou vůní, ale svými užitečnými vlastnostmi. Zde je jen několik málo z výjimečných účinků, které mají esenciální oleje na zdraví a vzhled pokožky: 😊

 

●      Rychle a efektivně regenerují zdravé buňky kůže.

●      Čistí, vyhlazují, zjemňují a hydratují.

●      Stimulují krevní oběh v místě použití.

●      Napínají a zpevňují pokožku, posilují ji a dodávají pružnost.

●      Oddalují předčasné známky stárnutí a vyhlazují jemné linky a vrásky.

 

Směsi esenciálních olejů v produktech péče o pleť IZISTEP

Díky mé zvědavosti, pečlivému průzkumu a vzdělávání se ve všem, co souvisí s výrobou přírodní kosmetiky a aroma terapií, a také díky geniální aplikaci Dropsmith, jsem vytvořila jedinečné směsi mé řady péče o pleť – IZISTEP. Díky nim je zážitek péče o pokožku ještě báječnější.

Pojďme se podívat na IZISTEP zkrášlovací produkty a směsi s esenciálními oleji:

Pleťový krém / pleťový olej pro citlivou pokožku:

Směs esenciálních olejů levandule, geranium a ylang ylang je 100% antibakteriální, působí protizánětlivě a je vhodná pro péči o všechny druhy pleti. Pomáhá také k pocitu uvolnění, ulevuje od bolestí hlavy, pocitů nervozity a stresu.

 

Pleťový krém / pleťový olej pro suchou a zralou pokožku:

Směs esenciálních olejů geranium a kadidla (frankincense)  je 100% antibakteriální, působí protizánětlivě, antimikrobiálně a antioxidačně. Je vhodná pro suchou a poškozenou pokožku, mastnou pokožku, k péči o jizvy a ranky. Pomáhá také při emocionálním napětí, je vhodná k relaxaci a působí proti stresu a  depresi.

 

Pleťový krém / pleťový olej pro mastnou pokožku:

Směs esenciálních olejů geranium a šalvěje lékařské je 100% antibakteriální, protizánětlivá a fungicidní. Vhodná proti akné, pro mastnou pleť nebo při ekzému, prospívá  i suché a smíšené pleti. Napomáhá pocitu uvolnění, při premenstruačním syndromu, menstruačních potížích, nervozitě apod.

 

Bezpečné použití esenciálních olejů

Je nutné si uvědomit, že EO jsou vysoce koncentrované chemické sloučeniny. Proto se musí používat pouze ve velmi malém množství (1% -2%). Nesmí se aplikovat na kůži, ale být vždy zředěny v nosné látce. EO by neměly být používány vnitřně. Jsou hořlavé a měly by být uchovávány mimo dosah dětí nebo domácích zvířat.

V tomto bodě je také důležité si uvědomit, že esenciální oleje nejsou náhradou konvenční léčby a tam, kde přetrvávají nepříjemné symptomy, je nutné konzultovat je s lékařem.

Související příspěvky