Doručení zdarma u všech objednávek nad 1200 Kč!

Hena, krása pro všechny typy vlasů

Dub 27, 2019 | Články

Henna is one of the world’s oldest natural dyes with typical red orange pigment (lawsone). It’s been used to dye hair, fingertips or soles. Always with a reason to preserve health and beauty or to use it as a symbol of good luck and prosperity.

My first experience with henna

I’ve been using henna for many years now. My first experience with henna happened when I was a teenager. I was watching my mother how she was mixing henna with water to dye her hair. I asked her to prepare it also for me, and she did. I was really satisfied with the final result – super fine red orange hair stain!

I rememeber I felt so good having shiny and reddish hair. I admired the most the reddish color of my hair and felt so important to have such hair color 😊.

Problémy s vlasy a pokožkou hlavy

Součástí každého dospívání je fáze experimentování. I já jsem zkusila mnoho různých chemických barev na vlasy. Roky plynuly a já jsem si pomalu začala všímat, že moje vlasy dostávají kvůli chemickému barvení docela zabrat. Nejenže ztratily svůj lesk, také zeslábly a zmatněly. Nejvíc mi ale vadilo, že mě pořád svědila hlava. Rozhodla jsem se tedy vyřešit své problémy dalšími chemickými prostředky, samozřejmě bez valného úspěchu. Vlastně jsem byla chycena v bludném kruhu. Stala jsem se závislou na různých kosmetických přípravcích, které ale nepřinášely nijak výrazné zlepšení. Byla jsem docela zoufalá, a tak jsem začala zkoušet i nějaké přírodní možnosti. Myla jsem si třeba vlasy v heřmánkovém čaji nebo jablečném octu. Trochu to pomáhalo, ale ne dostatečně.

Jsem připravená do sebe investovat?

Rozhodla jsem se vyzkoušet henu, a protože už jsem s ní měla zkušenost z dětství, dlouho jsem neváhala. Dobře, přiznám se, jednu námitku jsem měla, a docela vážnou. Když to barvení henou tak dlouho trvá! Otázka, kterou jsem si musela zodpovědět, zněla: Jsem připravená investovat do sebe a svých vlasů trochu času?

Navzdory pochybnostem jsem byla rozhodnutá to alespoň vyzkoušet a zjistit, jestli by mi přírodní barvení nepomohlo.

Právě, když jsem se chystala k prvním pokusům, jsem si všimla, že se v sousedství koná workshop barvení henou. Umíte si představit, jak mě to překvapilo? Nikdy předtím jsem o podobném workshopu neslyšela.

Ano, můj život se docela změnil po tom, co jsem tento inspirativní a tak nápomocný workshop absolvovala!

 

Skutečná spokojenost jde vidět až z nebe

Mé vlasy byly už po pár měsících používání heny mnohem silnější a zase se přirozeně leskly. Mezitím jsem vyházela všechny chemické přípravky na vlasy a uvolnila si v koupelně spoustu místa. Pálení a svědění pokožky hlavy zmizelo už po prvním barvení henou, což mě jen utvrdilo v tom, že jsem na správné cestě.

Kadeřnice, která mě roky stříhala, nemohla věřit té proměně. Okamžitě poznala, jak hena mým vlasům prospěla.

Seznam blahodárných účinků heny by byl velmi dlouhý. Nejen, že o vlasy pečuje a posiluje je, ale je také úplně bezpečná.

Hena, opravdová parťačka každé ženy

Podle mě je hena perfektní společnicí  ženy v každém věku. Dodává našim vlasům potřebnou péči, nám sílu, když ji potřebujeme, a umocňuje ženský půvab. Kdo by váhal?

Z mého pohledu není tedy nic divného na tom, že o pozitivních účincích heny tak ráda mluvím s ostatními. Využívám k tomu každé příležitosti i té nejmenší ?. Můj workshop “Henna párty” je skvělou příležitostí, jak sdílet toto nadšení s ostatními. A pokaždé, když se někdo další pro henu nadchne a vyzkouší přírodní barvení, pokračuje ten dávný rituál dál. Protože hena inspiruje, už celá staletí! 😊

Související příspěvky