Doručení zdarma u všech objednávek nad 1200 Kč!

Když podzim maluje

Říj 5, 2019 | Články

Sbohem krásné léto

Mám pocit že léto už je dlouho pryč. Přitom mám na ně tolik příjemných vzpomínek, které mě hřejí v těchto chladných podzimních dnech. Léto plné aktivity uvolnilo prostor pokojnější podzimní atmosféře.

A podzim je opravdu tady, o tom není pochyb.  Stromy se připravují na zimu, podzimní barvy pomalu malují v krajině překrásný obraz. Proto mám podzim tolik ráda. Kdo by si nevšiml různých odstínů žluté, červené, rudé, hnědé a oranžové, které jsou všude kolem!

Magická podzimní krajina

Vůbec se nedivím, že existuje něco jako podzimní turistika. Lidé chodí do přírody, aby zblízka viděli všechny ty barvy a vyfotili si je.  Ve Spojených státech a v Kanadě mají pro tuto aktivitu dokonce název „leaf peeping“ (volně přeloženo jako okukování listů) a v Japonsku existuje „Momijigari“ (lov červených listů).

Miluji přírodní barvy a podzim nabízí dokonalou příležitost dosyta si jich užít.  Každá procházka se promění v jedinečný zážitek.

Za impulsy přírody

Když přichází nové roční období, přizpůsobím mu obvykle své denní činnosti. Podzim vyžaduje zvláštní zacházení. Proč? Teploty se pomalu snižují a dny se zkracují.

Žít v souladu s přírodou znamená řídit se jejím rytmem.

Svou pozornost věnuji hlavně třem věcem, které mi připomínají, že změna je nedílnou součástí života.

1. Konec růstu, čas sklizně

Po letní sklizni si můžeme na podzim vychutnávat úrodu v její rozmanitosti. Kladu velký důraz na sezónní potraviny a snažím se je kupovat od místních pěstitelů. Ano, jablka, hrozny, hrušky, také tuřín, fazole, brambory, dýně, šípkový a kopřivový čaj atd.  Chutné a sladké, mňam. 😊

2. Oblékání ve vrstvách

Nejdříve instinktivně změníme to, jak se oblékáme. Už na podzim začínám nosit teplé oblečení, abych zahnala pocit chladu. Nic nenechám náhodě, jsem zahalená od hlavy až k patě. Oblékání ve vrstvách je maximálně praktické. Můžete tak snadno reagovat na rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou. Nejpraktičtějším kusem v mé skříni je určitě kardigan.

3. Speciální péče o pleť

S postupným ochlazováním potřebuje i naše pokožka zvláštní péči. Moje pleť v létě nepotřebuje skoro nic, lehký krém a pleťová mlha úplně stačí, ale na podzim si žádá mnohem víc.

Nejen oblékání se dá dělat ve vrstvách, podobně je tomu i s péčí o pleť. Po vyčištění pokožky používám mlhu nebo květovou vodu a nakonec nanáším bohatší pleťový krém. Když se vše vstřebá, nanáším třetí vrstvu, pro lepší ochranu. Je jí pleťový olej, který chrání pokožku před chladem a větrem.

Proč? V chladném a větrném počasí se z pokožky rychle ztrácí vlhkost a zároveň pokožka produkuje méně přirozeného mazu. Proto potřebujeme použít mastnější a výraznější hydrataci než v teplejším období.

Přizpůsobujete se podzimu?   Jak měníte své zvyky vy?

Související příspěvky