Doručení zdarma u všech objednávek nad 1200 Kč!

Letní plány a vzpomínky

Kvě 29, 2021 | Články

Měsíc, který svými letními teplotami volá k odpočinku a relaxaci. Který nás zve k přírodě, na slunce a k pohodovému čtení knih. Měsíc, kterému jméno propůjčil dokonce samotný Julius Caesar – červenec je tu!

Po těch několika posledních měsících, kdy vládly mimořádné okolnosti, mě červenec letos láká tak jako snad nikdy předtím.

Obecně nejsem příznivcem horkých dnů a raději hledám úkryt ve stínu s knihou v ruce, anebo zpod stromů sleduji věci a lidi kolem.

Protože se ale v letošním červenci moc nenacestujeme, začínám se těšit na nové příležitosti objevovat a nechat se spontánně inspirovat kouzlem domova a blízkého okolí.

 

 

K upoutání mé pozornosti totiž mnohdy stačí málo, zvlášť když nejsem obklopena lidmi.

Těším se proto, že budu mít příležitost si pro sebe tak trochu sobecky ukrást dostatek prostoru a času, abych mohla prozkoumat a objevit okolí po svém, v klidu, líně a beze spěchu – a tím si obstarat trochu jiný a jedinečný „domácí“ zážitek.

Davy mě obecně spíše obtěžují. Třeba minulý rok v ulicích Avignonu jsem si je ale užila. Nikdy dřív jsem totiž nezažila takovou záplavu kultury a umění.

 

 

Na všech místních ulicích od širokých bulvárů až po ty nejmenší uličky byli pouliční hudebníci, herci a zpěváci, kteří se tu potkali díky svému festivalu, a kreativita z nich tryskala snad víc než ze sebeslavnějších fontán.

Tu unikátní náladu a všechnu tu vášeň, kterou do svých vystoupení vkládali, jsem nasála tak hluboce, že jsem si připadala jako opilá.

 

Tahle moje vzpomínka na Avignon mě letos v červenci zahřeje ještě o to víc. I když mám ale v úmyslu dopřát si hlavně spontánnost, pořád ještě musím pár prázdninových věcí naplánovat.

 

Relaxace pro tělo

Vzhledem k tomu, že byly dveře masážních studií teď dlouho zavřené, určitě využiji jejich znovuotevření a dopřeji si pořádnou masáž. Miluji je všechny – od těch klasických, přes thajské, s horkými kameny až po reflexologii nebo příjemnou masáž hlavy. Každá z nich totiž vždycky zaručeně uvolní jak moje tělo, tak moji hlavu.

Čas si udělám i na svoji vlastní masáž. K té ráda používám IZISTEP oleje na obličej hned poté, co z nich připravím masky. A protože je léto, přijde čas určitě i na okurkovou čistící masku (z vlastních domácích okurek).

 

Několikrát denně se taky projdu po zahradě a dopřeji si travnatou masáž chodidel.

A budu chodit na pravidelné procházky do nedalekého lesa. Nedávno jsem tam našla pramen, ze kterého vytéká čistá a osvěžující voda, a tu je vyloženě potěšení pít.

 

Bylinková tvořivost

Už nějaký ten týden jsme svědky nádherného kvetení všelijakých květin i bylinek a já si určitě udělám čas na to si jich pár utrhnout a usušit na čaj. Stejně jako každý rok také připravím macerát z měsíčku. Na čtyři týdny měsíček naložím do olivového nebo jojobového oleje a později ho využiji k výrobě hned několika úžasných produktů, které moje pleť doslova zbožňuje: měsíčkový balzám, můj domácí „čistič“ na obličej a tělový olej.

Pokud vás něco z toho zaujalo, můžete se podle instrukcí níže pustit do domácí výroby i vy. Všechny recepty jsou na 100 g daného produktu.

Měsíčkový balzám

Loni jsem upgradovala svůj starý recept na měsíčkový balzám. Nově do něj tak přidávám CO2 výtažky z měsíčku a heřmánku, a to proto, aby byl balzám účinnější a pro pokožku prospěšnější.

86 g macerátu z měsíčku
13 g včelího vosku
0,8 g vitaminu E
0,1 g CO2 výtažku z měsíčku
0,1 g CO2 výtažku z heřmánku

Čistič na obličej

Kromě toho plánuji svůj čerstvě vyrobený měsíčkový macerát použít na čistič na obličej, do kterého přidám i heřmánek. Tenhle čistič je pro pleť obrovsky přínosný, protože z ní účinně odstraňuje všechny možné nečistoty (a to jak ty rozpustné ve vodě, tak ty, co se rozpouštějí v oleji).

* Vodní fáze
47 g heřmánkového hydrosolu
2 g glycerinu
0,5 g cosgardu

* Olejová fáze
49,7 g macerátu měsíčku (nebo heřmánku)
0,2 g éterických olejů (levandule nebo římský heřmánek)
0,1 g vitaminu E

Olej na tělo z měsíčkového macerátu

Olej na tělo z měsíčkového macerátu pak zajistí, že moje pokožka bude mít všechno, co potřebuje, i v suchém a horkém počasí.

35 g macerátu měsíčku
35 g pupalkového oleje
26,5 g oleje z meruňkových jader
3 g vitaminu E
0,1 g CO2 výtažku z měsíčku
0,4 g éterického oleje (z levandule)

Jakoukoli tvorbou, dokonce i výrobou kosmetiky, uvolňuji nejen své tělo, ale i ducha. A léto je podle mě pro takovou relaxaci naprosto ideální, a proto stojí za to ho využít naplno.

Nevím, jak vy, ale já už se nemůžu dočkat, až mě naplní ten radostný letní pocit a ponese mě přes louky a nad ulicemi oblečenými do příběhů až k četbě nějaké inspirativní knihy.

A podobně nezapomenutelné léto přeji i vám.

Související příspěvky