Léto je tu – dopřejte své pokožce vodu

Čvc 10, 2019 | Články

Pokožka je největší a nejméně chráněný orgán našeho těla. Zaslouží si zvláštní péči, a to zejména v létě. Dopřejte jí to nejzákladnější, láhev vody. 😊

S létem přichází oteplení a my se konečně uvolníme, zpomalíme a trávíme více volného času nad knížkou někde ve stínu stromů, u moře nebo u přehrady, které nám poskytují osvěžení v horkém počasí.

Není důležité, kde trávíme léto, všichni potřebujeme vodu, zvláště nyní. Bereme ji někdy jako samozřejmost a ani si neuvědomujeme, jak moc jsme na ní závislí.

Voda je pro nás životně důležitá. Nejenže nám pomáhá uvolnit se, zlepšuje náladu, zahání nepříjemné pocity a pročišťuje myšlenky, dodává také naší pokožce hydrataci a pružnost, a pomáhá tak zachovávat její mladistvý vzhled. Není divu, že je právě voda základem tolika zkrášlujících přípravků.

Starověké národy si byly vědomy léčebných schopností vody. Lidé se koupali v bazéncích, lázních, moři a později ve veřejných koupalištích.

Sůl, stopové prvky a minerály obsažené ve slané mořské vodě skvěle pečují o vaší pokožku. Koupel v mořské vodě povzbuzuje krevní cirkulaci, zbavuje tělo toxinů a zlepšuje okysličení tkání.

I jídlo je samozřejmě zásadní nejen k zachování dobrého zdraví obecně, ale také pro zdravý vzhled pokožky. Například potraviny bohaté na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny pomáhají pokožce v produkci přírodních lipidů a vitamínů A, B a C.

Nedostatek vody

Trpíme-li nedostatkem vody, naše pokožka vysychá a je křehká. Zvýrazňují se vrásky, a proto vypadá pokožka starší. Je pravda, že pak také opravdu stárne rychleji, protože suchá pokožka citlivěji reaguje na UV záření a volné radikály.

Dokonce i mastná pokožka se bez vody neobejde. Abychom předešli ucpávání pórů mastné pokožky, potřebujeme totiž k jejímu čištění velké množství teplé vody a neparfémovaný čistící přípravek bez alkoholu.

To nejlepší, co můžete v preventivní péči udělat, je udržovat svou pokožku hydratovanou. Recept na mladistvý vzhled je jednoduchý – láhev vody a kapka hydratačního pleťového krému denně. 😊

Hydratační krém

Moje každodenní péče o pleť začíná čištěním. Nestačí ale obyčejná voda, je potřeba použít čistící přípravky, které nevysušují.

Po sprše (spíše studenější než horké) se částečně, ale ne docela, usuším. Nanesu na ještě vlhkou pokožku vyživující tělový krém a olej, protože se tak lépe vstřebávají.

Hydratační krém používám nejméně dvakrát denně. Tělový a pleťový krém pomáhá udržet vlhkost uvnitř pokožky, dodává jí svěží pocit, pokožka je pružnější a vrásky méně viditelné.

Pleťová voda nebo hydroláty

A ještě něco navíc. Hrozně ráda používám k hydrataci tonika nebo mlhy. Používám je každý den a během léta jsou absolutní nutností v mé péči o pleť. Hydratační vodou se osvěžuji alespoň jednou denně, a spíš častěji než méně. Patří zkrátka k tomu, jak se o sebe starám: Nasprejuji obličej hydratační vodou, chvilku čekám, zatímco se vstřebává, a potom nanesu na ještě vlhký obličej pleťový krém nebo olej.

Vnitřní hydratace

Součástí každodenní péče o pokožku je i dostatečný pitný režim. Můžete mít ty nejlepší hydratační přípravky na planetě, ale jsem přesvědčená, že když nebudete pít dostatečné množství vody, budou vaše snahy o zdravou a mladistvou pleť bez výsledku.

 

Takže, léto je čas odpočinku a relaxace, ale nezapomeňte zásobovat své tělo zevnitř i zvenku vodou, kterou tolik potřebuje.

Hlavně ale… užívejte si léto naplněné láskou, odpočinkem a legrací, obklopeni lidmi, kteří jsou vám nejdražší.

Související příspěvky

Letní rozmazlování

Letní rozmazlování

Léto nás svými slunečnými a teplými dny neustále láká vyrazit ven, projít se po turistických...