Doručení zdarma u všech objednávek nad 1200 Kč!

Můj příběh s přírodní kosmetikou

Zář 17, 2018 | Články

První zkušenosti

Můj příběh začal před pěti lety, když jsem chodila na workshop v Lublani (Slovinsko) na téma výroba přírodních krémů. Musím být upřímná a přiznat, že jsem od toho příliš nečekala. V té době jsem neznala nikoho, kdo by vyráběl nebo používal domácí přírodní kosmetiku. Neměla jsem ani žádné odborné kosmetické znalosti. Takže to bylo pro mě úplně nové.

Vůně!

Stále nevím, co mě nejvíce oslovilo, přírodní vůně esenciálních olejů nebo vůně másel a rostlinných olejů. Ale určitě to byla vůně! Byl to ten nádherný přírodní pach, který voněl při výrobě krémů a vodiček. Pohltilo mě to a nadchlo. Proto bylo pro mě celkem logické v tom pokračovat, a tak jsem se zapsala do workshopu aromaterapie, abych se dozvěděla víc o esenciálních olejích. A bylo to opravdu dobré rozhodnutí.

 

Experimenty

Pamatujete si ten pocit, když provedete jakýkoliv experiment? Vždycky je to kombinace zvědavosti, nadšení a nejistoty, co se stane, že? Já jsem začala experimentovat s esenciálními oleji a vytvořila různé kosmetické produkty se stejnou směsí pocitů. Vážně mě to bavilo a zároveň motivovalo. V následujících letech jsem vyrobila spoustu pleťových krémů, tělových vod, tělových másel, mýdel atd. Testovala jsem různé přísady a jejich kombinace. Nakonec jsem se propracovala k jednodušším přísadám. Méně je více.

Proměna domova

V posledních letech se z mé kuchyně stalo spíše kosmetické studio a jde v ní cítit výrazná vůně přírodních krémů s esenciálními oleji. V poslední době se ale nemění jen kuchyň, ale také koupelna. Krok za krokem nahrazuji většinu komerční kosmetiky svou vlastní. Když se podívám zpět, vidím, že jsem si nebyla vědoma svých hlubších cílů, všechno se měnilo pomalu, ale jistě a přirozeně. Najednou jsem si uvědomila, že komerční kosmetika se mě už netýká. Má nová přírodní cesta se pro mě stala jedinou možností.

Související příspěvky