Doručení zdarma u všech objednávek nad 1200 Kč!

Přírodní prostředky pro péči o pleť vás mohou pozitivně překvapit

Led 10, 2019 | Články

Zájem o přírodnější produkty péče o pokožku se stal během poslední doby trendem, ne-li přímo hnutím, které lze pozorovat na všech trzích s kosmetikou po celém světě. Mnoho lidí vyzkoušelo přírodní alternativu, a potom co zakusili její pozoruhodně pozitivní vliv na svou pleť, se rozhodli pokračovat na cestě za přirozenější krásou.

Stali se součástí tohoto hnutí jen kvůli své víře, že přírodní věci jsou prostě lepší? Kupují a používají přírodní kosmetiku jen proto, aby pluli s proudem?

Jsem přesvědčená, že tomu tak není. Nezáleží na tom, co si myslíme nebo čemu věříme, pokožka nám sama dříve či později ukáže, co se jí opravdu líbí.

Pokožka s citem

Přírodní kosmetika je částečně nebo zcela vyrobena z přírodních surovin, které vyrostly na polích, lukách a v lesích, nebo pochází z moře.

Nanesete-li ji přímo na pokožku, ucítíte jak reaguje, někdy dokonce okamžitě. Zakusíte příjemný pocit na kůži, pocit péče, uklidnění, osvěžení a regenerace. A všechny tyto nesmírně příjemné pocity nezůstávají pouze na povrchu pokožky, ale pronikají dovnitř. Pokožka pak odpoví na vaše uvolnění svým vlastním způsobem a vždy s vděčností.

Naše kůže má svou vlastní paměť,  vzpomínky, které sbírá během života, dobré i špatné. I přesto můžeme k vlastnímu úžasu okamžitě rozpoznat, že se pleti daří lépe, když vstřebává přírodní látky. Cítíme změnu, i když ji hned jasně nevidíme.

Otázkou je: Umíme se zastavit a věnovat svým pocitům náležitou pozornost?

Pokožka potřebuje čas

Přírodní péče o pokožku je proces, který vyžaduje svůj čas, aby mohl přinést kýžené výsledky. Musíme se učit respektovat rozdíl mezi tím, jak trávíme čas v přírodě a jak v kanceláři, kde obsypáni denními povinostmi a stresem očekáváme okamžitý reakce.

Rozhodnete-li se vykročit přírodě vstříc, věnujte své pokožce čas, který potřebuje. Především, ale dopřejte čas sobě, abyste mohli zakusit něco nového, i třeba jen na chvilku. Začněte s přírodním produktem, který vás zaujal. Soustřeďte se na své pocity a vnímejte rozdíl.

Nebuďte pak překvapeni, když se vám nebude chtít vracet ke komerčním produktům, na které jste byli zvyklí. Je mou častou zkušeností, že když se lidé na přírodní cestu vydají, už nechtějí zpět.

Související příspěvky