»Pytlíková« mánie

Bře 28, 2019 | Články

Moje nadšení pro podomácku vyráběné nákupní pytlíky došlo tak daleko, že se stalo mánií. Nedělám si legraci! Je to ale mánie zábavná a praktická.

Mám všechny možné druhy látkových pytlíků a pytlíčků vyrobených ze závěsů, prostěradel nebo džín. Jsou malé, velké i něco mezi, zkrátka takové, aby se hodily pro různé druhy potravin.

Začalo to všechno před pár lety v prvním roce mého experimentování. Tehdy jsem se rozhodla, že už nebudu nakupovat nové věci, boty a tak dále. Byla to pro mě doba velkého prozření, ale to je zase příběh na jindy. 😊

První krok proti zbytečnému odpadu

Když jsem se rozhodla skoncovat s konzumním nakupováním, musela jsem brzy přikročit k dalším změnám. Děsilo mě množství obalů, které zůstaly po každém nákupu. Když jsem vybalila, mohla jsem jít rovnou vyhodit koš přetékající různými sáčky. Hrůza!

První sbírka látkových pytlíků na nákupy

V tom jsem si vzpomněla na radu jedné mé kamarádky a prostě jsem si vyrobila vlastní pytlíky. Moje maminka mi pomohla se šitím a za pár dnů byla na světě moje první sbírka taštiček vyrobených hlavně ze starých závěsů. Byly romantické, atraktivní a hlavně praktické!

S látkovými pytlíky kamkoli

Kde se dají využít? Kdekoli! V supermarketu, na trhu a samozřejmě se bez nich neobejdete v bezobalových obchodech. Mám ráda místa, kde mohu nakupovat do vlastních taštiček, ale upřímně, asi nejraději mám menší obchůdky, jsou útulnější a mají osobnější atmosféru než velké supermarkety.

Bez obalů ve Zlíně

Neumíte si představit, jakou radost jsem měla, když jsem po přestěhování do Zlína objevila místní Bezobaláč! Tašky, jedeme vesele dál, výroba může pokračovat. 😊

Slow shopping

Co ještě získáte nákupem v bezobalovém obchodě kromě „žádných obalů”? Je to skvělé místo, kde mají snad všechno, mouky, semínka a bylinky, čaj, kávu, sladkosti i kosmetiku. Je to také ideální místo pro „pomalé nakupování”. Vlastně vnímám způsob nákupu jako velkou výhodu bezobalových obchodů.  Prodavač nebo vy sami si pečlivě navážíte zboží z regálů plných různých dobrot a nakoupíte do vlastních pytlíků nebo sklenic.

Bezobalové společenství

A není to jen nakupování bez obalu, co mě k těmto obchodům táhne. Můžete si s prodavačem a ostatními nakupujícími popovídat. Každý nákup je malá společenská událost.

Prodavači jsou laskaví a navazují se svými zákazníky přátelské vztahy 😊. Taková je určitě i Ivana, opravdová, laskavá a starostlivá žena, která se nakonec stala mou dobrou kamarádkou.

Věřili byste tomu? Nakupujete do vlastních obalů, nekupujete žádný odpad a ještě získáte nové přátelé?

Ano, moje pytlíková mánie mě baví a věřím, že pomáhá laskavému propojování lidí. Co dodat? Pojďte a připojte se k naší mánii!

Související příspěvky

Letní rozmazlování

Letní rozmazlování

Léto nás svými slunečnými a teplými dny neustále láká vyrazit ven, projít se po turistických...