Doručení zdarma u všech objednávek nad 1200 Kč!

Seznámení s šípky

Led 25, 2019 | Články

Šípky jsou (každěmu dobře známé) červené bobulky, které rostou na okrajích lesů a luk na keřích s drobnými trny. Jsou k nalezení ve většině zemí, ale někdy je snadné je přehlédnout. Pojďme se na ně podívat zblízka a připomenou si, co všechno nám mohou nabídnout.

Je těžké věřit, že jsou lidé, kteří ještě nikdy neochutnali šípkový čaj. Mně připomíná dobu, kdy mi šípkový čaj vařila maminka pokaždé, když jsem se nachladila nebo měla chřipku.

Šípky plné vitamínu C a antioxidantů

Léčivé účinky šípkového čaje zná skoro každý. Pomáhá chránit před nemocemi, je velmi bohatý na vitamín C a antioxianty. Při nachlazení, chřipce nebo slabší funkci imunitního systému se jeho užívání stává absolutní nutností. Kromě toho je výborný také k ochraně pokožky, úlevě od chronických bolestí a vylazení funkce trávicího ústrojí.

Seznam léčivých vlastností šípkového čaje by byl velmi dlouhý. Ale i pro ty, kteří se chtějí prostě jen zahřát a cítit se příjemně a uvolněně, jsou šípky ideální.

Máte rádi bylinkové čaje? Který je váš oblíbený? Máte radši bylinkovou nebo ovocnou chuť? A který čaj volíte k povzbuzení imunitního systému?

 

S šípkovým čajem se přibližujeme přírodě

Příprava šálku čaje je mým každodenním rituálem. Když je hotový, může začít oceňování každé chuti, vůně i barvy. Všechny smysly jsou při takovém vychutnávání probuzeny.

Zkuste to také někdy.

Čaj z šípků patří k mým nejoblíbenějším. Mám ráda jeho jedinečnou nahořklou chuť, ovocnou vůni i červeno-oranžovou barvu. Obvykle ho ani nesladím, protože bez překrývání sladidlem lze pak lépe vychutnat jeho původní, autentickou chuť.

Šípkový olej k regeneraci pokožky

Chodíte-li se někdy v zimě projít, občas můžete narazit na šípkové keře stále ještě obsypané šípky. Vzdorují chladu i sněhu. Říká se, že takové šípky působí ještě účinněji, posílené bojem s tvrdými podnebními podmínkami.

Možná právě pro tyto kvality je šípkový olej tak jedinečný kosmetický přípravek. Měl by ho používat každý, kdo chce pečovat o zdraví své pokožky. Rostliný olej vyrobený z šípků je velmi účinný pro každý typ pleti.

Je pravdou, že pro šípky typický vitamín C je v oleji nerozpustný, ale i přesto obsahuje tento jedinečný rostliný olej mnoho výjimečných látek jako je vitamín A (tretinoin), esenciální mastné kyseliny (omega 3 a 6) a vitamín F. Díky těmto látkám výtečně regeneruje poškozenou pokožku, potlačuje jizvy, léčí akné a působí proti vráskám.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je prostě fantastický. Je to jeden z nejlepších produktů proti stárnutí. Hydratuje pokožku, vyhlazuje vrásky a zmírňuje viditelné znaky stárnutí.

Bez váhání jsem zařadila šípkový olej do své nabídky přírodní kosmetiky. Otestovala jsem jeho účinnost na vlastní pokožce a viděla znatelný rozdíl před a po užívání.

Ušlechtilost přírody

Věřím, že příroda nám může nabídnout mnoho z dobroty svých luk, stromů a keřů a zlepšit naši vnitřní nebo vnější kondici.

Musíme jí ale naslouchat, abychom našli suroviny, které mohou našemu zdraví a pokožce prospět, v úctě hledat s přírodou spojení.

Související příspěvky